Néhány hete felfigyeltem Judy22 egyik karcára a molyon, melyben arra kért bloggereket, hogy ha kedvük van, válaszoljanak néhány kérdésére. Akadtunk szép számmal, a bejegyzés pedig megszületett. Itt olvashatjátok. :D
2015. szeptember 22.
2015. szeptember 17.
Tea Book Tag
Mostanában egyre több taggel találkozom, főleg a molyon. Mára ezt választottam. :)
1. INSTANT TEA: a legrövidebb könyv, amit tavaly olvastál.
Agatha Christie: A Greenshore-gloriett
2. ZÖLD TEA: egy könyv zöld borítóval.
2015. szeptember 16.
Berg Judit: Hisztimesék
Kép forrása: Moly |
Hisztizik a kisgyerek – nem akar öltözködni, ebédelni, rendet rakni, vagy éppen csak fel szeretné hívni magára a figyelmet. A könyv meséi válsághelyzetben születtek: síró-rívó, hisztiző kisgyerekei megnyugtatására találta ki őket a szerző. A kedves, rövid kis történetek a mindennapok apró, de sokszor megoldhatatlannak tűnő nehézségeit segítenek áthidalni a 2-4 éves apróságoknak és szüleiknek.
A gyönyörű illusztrációk és rövid párbeszédek az állandóan lapozni vágyó, türelmetlen gyerekek számára is felolvashatóvá és élvezhetővé teszik a meséket.
2015. szeptember 15.
Agatha Christie 125
2015. szeptember 13.
Kyril Bonfiglioli: Mortdecai
Kép forrása: Moly |
Charlie Mortdecai, a szélhámos műkincskereskedő szereti a pénzt, az italt, a művészetet és a nőket, és időnként zűrös helyzetekbe keveredik. Amikor például eltűnik egy Goya-festmény, a rendőrség nála kopogtat, nem véletlenül, majd a birtokába jut egy kompromittáló fénykép is két diplomatáról. Mortdecai rövidesen arra eszmél, hogy különböző kormányok és titkosszolgálatok emberei is holtan akarják látni, úgyhogy minden ravaszságára, valamint verőlegénye, Jock erejére is szüksége lesz ahhoz, hogy kikerüljön a csávából.
2015. szeptember 8.
Elizabeth Lowell: A Savoy-átok
Kép forrása: Moly |
Lacey Quinn néhány évvel ezelõtt több száz festményt örökölt nagyapjától, a kaliforniai impresszionisták egyik – szerinte érdemtelenül mellõzött – képviselõjétõl. Maga is festõ, mellesleg régiségkereskedõ lévén Lacey elhatározza, hogy megmutatja „Szivárvány nagypapa” (ahogyan õ nevezi) alkotásait az egyik legismertebb plein air festõnõnek, akit a szakma egyszerûen La Susaként emleget.
A bemutatásra kiválasztott három kép egyike a majd' kilencvenévesen nyomtalanul eltûnt és halottnak hitt David Quinn életmûvének sajátos, zárt egységet alkotó, ún. Halál-sorozatából való, amely hátborzongató hûséggel dolgozott fel számtalan változatban három „témát”: autóbaleset, égõ ház, vízbefúló nõ. A másik kettõ viszont tájkép, amelyek stílusa és technikája kísértetiesen emlékeztet egy közel harminc éve halott ifjú tehetség, Lewis Marten festményeihez.
Alan Titchmarsh: Szellemjárás
Kép forrása: Moly |
Amikor Flint házassága zátonyra fut, a magára maradt férfi a múltja felé fordul, egyre mélyebbre ás a családja történetébe. Így kénytelen szembenézni azzal, hogy a régvolt idő közelebb van, mint gondolná. A hampshire-i vidéken játszódó történet felfedi a látszat mögött húzódó valóságot, és ráébreszti, hogy a múlt cseppet sem könnyebben megjósolható, mint a jövő.
2015. szeptember 6.
Zakály Viktória: Hanna örök
Kép forrása: Moly |
Ami köztünk van, soha nem múlik el.
Egy lehetetlen szerelemben nem létezhet happy end… Vagy mégis? Hanna hét éven át várt arra, hogy együtt lehessen szerelmével, de a múlt fájdalmát nem képes kitörölni ritmuszavaros szívéből. Olyannyira, hogy ezúttal egy kórházi ágyon meséli el orvosának annak a történetét, miért képtelen rávenni magát, hogy beleegyezzen a szív-transzplantációba. Hanna újra megtalálja az otthonát, elveszít és kap valakit az élettől, újra képes lesz szívből nevetni, de a spanyolországi utazásán is csak a tenger moraját hallja a szíve hangja helyett. Pedig az nem hazudik, súgja neki, mit kellene tennie, csak a fiatal nő ellenkezik. Végül igent mond és megtalálja azt, ami mindig is ott volt a ködön túl, ahol a tengert sejtette.
Utóirat: visszatérek Csöngére.
2015. szeptember 2.
A világ legjobb Agatha Christie-krimije
Véget ért az agathachristie.com oldalon meghirdetett szavazás, hogy kiderítsék, az olvasók melyik könyvet tartják a legjobbnak.
Elsöprő fölénnyel, a voksok 21%-ával a…
Elsöprő fölénnyel, a voksok 21%-ával a…
2015. szeptember 1.
Agatha Christie: Pókháló
Kép forrása: priceminister.com |
A helyszín a Hailsham-Brown család kenti otthonának (Copplestone Court) szalonja. Sir Rowland Delahaye és Hugo Birch számozott poharakból borokat kóstolgatnak. Háziasszonyuk, Clarissa Hailsham-Brown találta ki nekik ezt a játékot, mivel az idő nem volt megfelelő a golfozásra. A férfiak versenyeztek, ki tudja pontosan meghatározni, melyik pohárban milyen bor van.
Közben beesik Jeremy Warrender is, aki esőkabátban rótta a távot a parkkapu és a terasz között, mert úgy tudta, hogy a hercoszlovák miniszternek viszonylag rövid idő alatt sikerült megtennie. Mondanom sem kell, mindkét játék vége döbbenet. Clarissa ugyanis előszeretettel lódít és talál ki történeteket. Ezért is van az, hogy amikor az igazat mondja, senki nem hisz neki, és ezt nem is átallja szóvá tenni.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)